KONST / Litografier / Färglitografi 14098161
nr 1409 8161
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 70/275cm. Motivet: 36x51cm, yttermått inklusive ram: 50x64cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:10:34
20/7 12:20:59
2/8 17:54:41
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås